Bitcoin włamuje się do nowej, wysokiej na 2020 r. wartości sygnału danych w sieci, rozpoczynając „Main Bull Phase“.

Bitcoin jest w cyklu makro z kilku wskaźników sygnalizujących, że jesteśmy na początku cyklu byczego. Tech jest liderem wszędzie jako Apple, najcenniejsza firma handlowa na świecie, a Amazon szaleje na punkcie zysków.

Dziś Bitcoin zarobił kolejny rekord w 2020 roku na poziomie około 11 740 dolarów, ponieważ aktywa cyfrowe przeskakują o kolejne 5% na 2,5 mld dolarów. Wiodące aktywa cyfrowe rozpoczęły nowy miesiąc na zielonej nucie po zakończeniu lipca, z ponad 23% pozytywnych zwrotów.

Przełom został już nazwany przez słynny wskaźnik pasm Bollingera, ponieważ górna i dolna granica utrzymywała się w czasie.

„Jesteśmy na początku „głównej fazy byka“, mówi analityk Willy Woo, zauważając 365-dniowy RSI na łańcuchu, pokazuje „kompresję we wczesnej fazie cyklu byka, która zbliża się do końca“, co ma oznaczać „główny bieg sezonu byczego od Q4 2020 do 2021“.

Co więcej, mempool, który jest nieprzetworzoną transakcją, rośnie wraz z blokami wypełnionymi do wszechczasów. Co więcej, aktywne podmioty zbliżają się do swoich rekordów wszechczasów, ostatnio obserwowanych podczas szczytu w 2017 roku.

Już teraz trend wzrostowy Bitcoin’a wynosi 95% i wciąż rośnie, BTC w portfelach z zyskiem.

Nawet z górniczego punktu widzenia, wstęga trudności jest w kompresji odzysku. „Kompresja wstęgi sygnalizuje kapitulację górnika, a następnie silnego górnika HODLing.“

Biorąc pod uwagę fakt, że Bitcoin Profit przekroczył swój psychologicznie ważny poziom 10.000 dolarów i kolejny kluczowy poziom 10.500 dolarów, dobrze wróży flagowej kryptokurcie, gdy będziemy maszerować, by przejąć wysoki na 13.900 dolarów poziom z 2019 roku.

„Wzorzec tego tygodnia sugeruje nam, że rynki kryptońskie nie są jeszcze spienione i że nadal czekają nas wyższe ceny“, napisał Juan Villaverde z Weis Crypto. „Zazwyczaj widzimy, że mniejsze altcoiny przewyższają szeroki rynek kryptograficzny, gdy rajd wchodzi w jego późniejsze etapy.“

Co ciekawe, pomimo tych posunięć, BTC/Nasdaq sugerował, że zmienność spadła do najniższego poziomu w historii. Już w 2013 i 2014 roku Bitcoin był niezwykle niestabilny, ale od czasu hacku na Mt. Gox spadał.

Tech’s the Way
Akcje amerykańskie również cieszą się rajdem, zwłaszcza w sektorze technologicznym. Nasdaq 100 wyprzedził solidne kolczyki od takich gigantów jak Apple i Amazon. Microsoft widział również działania w związku z raportem, że bada przejęcie działalności TikTok w USA pośród prezydenta Donalda Trumpa, który ogłosił, że zakazuje chińskiej aplikacji wideo-sharingowej.

Apple stało się najcenniejszą na świecie firmą handlową z wyceną rynkową w wysokości 1,84 bln dolarów po rekordowym zarobku w III kwartale, o 11% wyższym niż w ubiegłym roku, podczas pandemii wirusa coronavirusowego. Spółka ogłosiła również podział akcji w stosunku cztery do jednego, co spowoduje obniżenie ceny pojedynczej akcji.

„Jest to kolejny dowód na to, że technologia jest już odporna na wirusa, a w przeciwieństwie do ludzi, technologia, a nawet rynki nie wymagają żadnych szczepień“ – powiedział analityk Mati Greenspan.

Na Robinhood, Apple jest piątym co do popularności akcji z prawie 600.000 właścicieli, którzy mogą kupić akcje ułamkowe.

W międzyczasie, dwa dni po kongresie Amazon grillował, firma zebrała się na silne zyski i planuje rozszerzyć swój ślad nieruchomości o 50% w tym roku. Od 1 marca jej akcje wzrosły o 63%, obecnie notowane są na poziomie powyżej 3.164 dolarów.

Według analityka UBS Erica Sheridana, Amazon „sprawdza każde pole, aby uzyskać lepsze wyniki“, przewidując, że cena docelowa wyniesie 4.000 dolarów w przyszłym roku.

S&P 500 również miał swoje czwarte z rzędu miesięczne oznaki, podczas gdy jego korelacja z Bitcoinem nadal spada, obecnie na poziomie 32,5%.

„Z wpływem przeszłych środków stymulacyjnych zanikających i biorąc pod uwagę pewne dowody, że globalne ożywienie już utknęło w martwym punkcie, pozostaje do zobaczenia, co pomoże utrzymać globalne rynki akcji na wysokim poziomie w nadchodzących miesiącach, zwłaszcza akcje amerykańskie“, powiedział Fawad Razaqzada, analityk rynku w ThinkMarkets.

Istnieje ryzyko korekty w tym miesiącu, ale może ona nie być tak poważna jak w marcu, ze względu na poprawę ogólnej kondycji, która może przełożyć się również na niewielką korektę ceny BTC.